My žereme trávu, vy námi zvířený prach

„Kolik vás tady sakra je?“ To byla otázka, kterou běžci a běžkyně z týmu Strongest hearts vegan power slyšeli všude okolo sebe. Odpověď byla šestatřicet. Takový počet lidí ve stejném oblečení, kterému vévodil velký nápis Vegan power, nemohl zůstat ani na tak velkém závodě, jako je Ragnars Cape Cod, nepovšimnut.

Zatímco náš vegan team závodil na Vltava run, v USA se na velmi podobném závodě (309 km štafetového běhu ve dvanáctičlenných týmech) postavily hned tři veganské týmy, všechny pod jednou vlajkou. A nejen to – tým A, sestavený z těch nejrychlejších a vedený , získal v kategorii smíšených družstev první místo v čase něco málo přes 22 hodin, a napříč kategoriemi skončil jako třetí v konkurenci bezmála 500 týmů!

Týmu Strongest hearts vegan power se stran propagace veganství opravdu dařilo. Nejen, že všichni přijeli a běželi v oblečení s jasným poselstvím (a jak dodávají, během závodu předběhli fakt hodně lidí, takže motiv na zádech dresu si mohl prostudovat kde kdo), ale o veganství mluvili všude kolem. V tomto se máme do dalších startů vegan běžeckých týmů u nás ještě dost co učit…

2015-back-logo

Ve své reportáži ze závodu si libují, že málokdy slyšeli negativní komentáře, mnohem častěji povzbuzování nebo údiv: „ty vegani jsou ale sakra rychlí.“ Alicia Ford dala k dispozici jednu vtipnou interakci se členem konkurenčního týmu z poslední předávky:

konkurent: „Jestli chceš mít výkon jako býk, musíš jíst jako býk“
Alicie: „Jasně, býci žerou trávu!“
konkurent: „Sakra, nejsi jen rychlejší, ale i chytřejší než já“

A aby toho nebylo málo, dokázali ještě závodem vydělat 2000 dolarů na podporu chráněného zvířecího útulku (Farm Sanctuary) Tamerlaine Farm. Jaká skvělá inspirace do dalších závodů! Pokud jste vegani a běháte, přidejte se k naší (prozatím) on-line komunitě a pojďme něco podobného dát dohromady i u nás!