Petr Venzara

K veganství jsem se dostal díky své úžasné přítelkyni v srpnu 2014. Doporučila mi podívat se na video Garyho Yourofskyho. Původně jsem se nechtěl dívat. Přeci jen hodina a kus času ztracený povídáním o něčem, o čem jsem přesvědčený, že není zdravé a vlastně spíš nezdravé. Avšak podíval jsem se na dané video a po shlédnutí, mi všechny mé dosavadní znalosti zapadly do sebe a nešlo již být dále nevegan. Další den, jsem již byl plně na veganské stravě i přes všechny překážky (rodina, okolí apod.). O týden později se mi podařilo zlákat na cestu vegana i svého bratra a tím pádem půlka rodiny hned byli vegani. To vedlo maminku ke skvělému činu a to vařit pouze vegansky. Boží!
Od malička mě táta vedl ke sportu, takže sport vždy bude jedna z nejdůležitějších částí v mém životě. Ovládám na dobré úrovni většinu míčových her (fotbal, florbal, volejbal, basketbal apod. – florbal 5 let závodně) a od 17 let posiluji. Od roku 2012 se věnuji kalistenice (posilování s vlastní vahou), weighted workoutu (posilování s vlastní vahou + závažím).  Rekreačně hraji malý fotbal a k tomu min. 1x týdně běhám. Běhání je pro sportujícího člověka základ!
Velkou součástí sportu je také strava, protože bez stravy nedosáhnete nejlepších výsledků (napsal bych žádných, ale výjimky potvrzují pravidlo…). Proto jsem se začal od začátku posilování zajímat o stravu. Tehdy jsem ještě chtěl jen nabírat svaly a být co největší. Postupem času jsem zjistil, co je opravdu důležité a to ovládání svého těla a co největší výkonnost. Vyzkoušel jsem stravu pro kulturisty, paleo a došel k veganství. Můj cíl je být co nejsilnější, nejvýkonnější, abych dokonale ovládal své tělo a abych dokázal všem kritikům, že to všechno jde v klídku i na veganské stravě! Dalším cílem je se co nejvíce přičinit na rozšíření veganství a chránit naši planetu. Veganstvím naprosto žiji!!
Dále od raného věku dělám hudbu (7-10 let zobcová flétna, 11-současnost a budoucnost trubka). Dosáhl jsem několika úspěchů na úrovni základních uměleckých škol – 1. místo v národním kole ČR v komorní hře, 2. místo v národním kole ČR v sólové hře + další úspěchy v Pražských kolech + úspěchy s orchestry a to i v zahraničí.
Na konec bych jen dodal, že veganství je pro mě smysl života a životní styl. Miluji přírodu a zvířata. Vyrůstal jsem v krásné přírodě a chci, aby tak vyrůstaly i mé děti a další generace. To však bez určité změny (přechod co nejvíce lidí na veganství + ekologické chování) nebude možné a tak chci jít vlastním příkladem, co nejlépe budu moci.
Toť můj „nudný“ a „líný“ život ve „zkratce“.

P.S. Vždy mě bavilo psát 😀 :)

Leave a Comment