Kačka K. Panská

Teď mě napadá, že asi nejsem sportovec v pravém slova smyslu :D. Jsem takový běžec mezi vším.

Mezi veganstvím a jeho šířením, veganským vařením, statkem a péčí o zvířata a v neposlední řadě sportem. Začnu tím posledně zmíněným, 8 let jezdím na in-line a od předloňska i Ultra. Mám za sebou několik závodů v Praze a maratonů. V roce 2013 jsem ujela zatím svůj rekord, 84 Km v kuse za 5 hod, čímž jsem se posunula do skupinky Ultra a druhý rekord, 2700 Km za sezónu. Letošní a loňská sezóna šla bohužel mimo mě, kvůli komplikované mononukleóze. Mým snem v této oblasti je jezdit za reprezentaci, což se mi asi nepovede, kvůli mé časové vytíženosti.  Dále se věnuji běhu, kolu, dlouhým procházkám, józe a mám v plánu začít buď box nebo MMA.

Možná bych měla říct i něco o sobě, je mi 23, vegetariánem jsem cca od 13 a veganem přes 3 roky. Od letoška se ještě vyhýbám všemu lepku a cukru, no a je to bezva :D! Veganství je pro mě vším, životním stylem, filozofií, životem!

Svou filozofii šířím, kde jen se dá, ať už dobrovolnickou činností, rozhovory s kamarády, nebo vařením na různé akce. Dalším z mých plánů, který bude brzy realizován bude kanál na youtube.cz, který bude o veg vaření, ale trochu odlišném, než ty kanály, které tam zatím jsou. Své vlastí poznatky a recepty už asi 2 roky poctivě zaznamenávám a doufám, že v roce 2016 vyjde má vlastní kuchařka. Baví mě experimenty v kuchyni a objevování nových ingrediencí, protože veganství je o 100 % bohatší než běžná konvenční strava. A v neposlední řadě připravuji projekt veganských čokolád přímo z bobů, ovšem tenhle plát se momentálně zasekl.

A posledním dílkem mých závodů je veganský statek, kde se snažím, aby se měla všechna má zvířata co nejlépe. Není jich zrovna málo, takže ta péče zabírá většinu mého času. Pokud vás zajímá víc, pardon za reklamu :D, koukněte se na Facebook na stránky: ,,Vegan na statku“.

Občas lituji, že nebydlím blíže třeba Praze, tomu pravému veg dění a akcím, ale havěti bych se nikdy vzdát nemohla.

Jsem ráda, že žijeme v době, kdy se na vegana už nedívají jako na ,,toho kytičkáře“, že si můžeme vybírat, i když já mám nejraději jednoduchá jídla (brambory, pohanku,…) nejlépe z vlastní zahrádky ;). A taky děkuji za to, že se veganská komunita rozrůstá a zakládá sdružení, koná akce a učí tím ty další.

 

Leave a Comment