Vegan Vital Time – Ála D.

Ahoj,

ráda bych se představila a zároveň i svůj projekt Vegan Vital Time, který je mou neodmyslitelnou součástí. Jsem obyčejná 29ti letá holka se spoustou energie a moje cesta bez masa začla zhruba před sedmi lety. V tu dobu jsem byla hodně kulatá a nesportovní dívčina, který bylo jedno co sní, v jakém množství a z čeho se strava skládá. Byla jsem tak naučená z domova. Klasická česká rodinka, kde ve stravě  převládají knedlíky, omáčky a maso. To se na mě podepsalo tak, že jsem ve svých 23. letech měla při výšce 158 cm téměř 80kg a to vážně nebyli těžké svaly :D.

PhotoGrid_1450352346110

Se změnou stravování přišla i celková změna pohledu sama na sebe i na můj stávající životní styl. Začla sem o jídle a jeho zdrojích více přemýšlet. Samozřejmě jsem si z prvu nevěděla vůbec rady a informací ještě moc nebylo. Jako masérka jsem pracovala v BBC fitness a po různu mezi sportovcema, ale najít mezi nimi vegetariána, natož vegana byl spíš nesplnitelný sen než realita. No nezbývalo, než se vydat cestou pokus omyl. Začla jsem sama a to úplně prostě. Vyřadit sacharidy k večeři, hodně zeleniny a každý den bez vyjímky běh s mojí čubinkou Beky. Dost to bolelo můžu říct. Ale odhodlání bylo silnější. Zhubla sem asi 12 kg a rozhodla jsem se obsolvovat trenérský kurz. Jako masérka povětšinou působící ve fitness jsem k tomu měla blízko a navíc se mi znalosti kompenzačního cvičení a základů posilování hodili k rozšíření mých služeb pro stávájící zákazníky. Jako člověk nepojídající maso s odstupem od živočisných produktů sem měla dost potíže se na kurzu prosadit se svými všetečnými otázkami ve směru alterativ k masu a vajíčkům. Učili nás jak být profesionální a flexibilní k přicházejícím zákazníkům apod. a mým velkým překvapením bylo, když sem na otázku co by pan přednášející doporučil příchozímu vegetariánovi doporučil jako zdroj bílkovin mi bylo odpovězeno, že by klienta odmítl. Opravdu profesionální přístup :D. Hodně mě to zmátlo, možná až i urazilo. Na přednášky o stravě jsem tenkrát zanevřela a načila se to co po mě chtěli slyšet a dál jsem se k tomu nevyjadřovala. Začla sem si vše zjišťovat a studovat sama. Další náraz přišel z kraje mojí trenérské kariéry, kdy sem narazila na nové kolegy a jejich tvrzení, že jsem extrémista a nechápou co dělám ve světě fitness, když nejím maso (vzláštní slyšet tohle od někoho, kdo sype anabolika a pojídá mrtvý zvířata na tuny ne?!). Už se to ve mě vařilo a napadlo mě, že třeba existují i jiný lidi se stejným smýšlením,co by chtěli zhubnout a zlepšit svou kondici, ale prostě nemají nikde zastání a o rady si nemají kde říct. S vidinou lepších vzdělávácích možností a možnou otevřeností ze strany profesorů jsem se přihlásila do trenérské školy UK FTVS se specializací na kulturistiku, kde studuji dodnes a brzo mě čeká sepsání závěrečné práce a doufám, že zdárné ukončení. S přibývajícími osobními zkušestmi sportující veganky a dostačujícími informacemi ze strany fakulty jsem přešně před rokem založila projekt Vegan Vital Time a začla jsem se zaměřovat převážně na alternativně se stravující klienty.

New_logo_blur

Na závěr bych ještě chtěla říct, že za těch pár let jsem se dostala na váhu 58kg a asi 17% tuku.

11257833_761774457272251_2788095881580183551_n

 

 

DSC_0050

Sem zdravá a vykonná skorotřicítka,čekající úplně zdravé a prospívající miminko :-). Takže  mi ten extrémismus vůbec neuškodil a ráda budu i nadále spolupracovat se stejnými extrémisty jako jsem já. Najdete mě na FB ( www.facebook.com/veganvitaltime),  kde můžete sledovat moje aktivity i výsledky a příběhy mých vege svěřenců a brzo i na stránkách s doménou www.veganvitaltime.com. Tak hezké svátky Vám přeju a do Nového roku hodně zvednutých vah, uběhnutých kilometrů a splněných snů! Ála 😉

 

Leave a Comment