Vegan v Kalifornii

Pokud jedete do Kalifornie pracovně či soukromě, netřeba se obávat, že budete hlady. Dvě zásadní věci, které člověk potřebuje, jsou kreditní karta a telefon s datovým tarifem. V něm si v aplikaci HappyCow najdete vegan podniky v okolí, případně alespoň vegetariánské. Pokud se na seznamu objeví cokoli s „vegetarian“ v názvu, doporučuji vyzkoušet – zpravidla se jedná o podnik veganský, který se tak (předpokládám) snaží neodradit většinové zákazníky. V metropolích je vegan podniků dost, např. v San Francisku lze vybírat z mnoha druhů různých etnických kuchyní. V menších městech bude nabídka samozřejmě omezená. Ale i pokud se ocitnete v nevegan podniku, určitě se najíte: pokud nenajdete nic v menu, směle se zeptejte obsluhy, co by šlo zveganizovat (někdy je třeba upřesnit, co to znamená). Obsluha je vždy velmi ochotná a snaží se vyjít vstříc. Pokud opravdu nic v nabídce nenajdete, lze zvolit osvědčenou metodu „sestav si menu z příloh“. V USA na rozdíl od ČR zde často najdete i fazole. Pokud ne, vždy si lze vzít s sebou proteinový prášek a večer dorovnat bílkovinový deficit.
Nabídka v supermarketech je výborná, všude mají mnoho druhů rostlinných mlék, čerstvá i trvanlivá, a velký sortiment hummusu za velice příznivé ceny. Také tofu tu určitě najdete, od extra firm po silken, ale je dražší než v ČR. Ovoce a zelenina jsou k dostání v nádherné kvalitě a pestrosti všude, kéž bychom se toho také dočkali. Výborné jsou také farmářské trhy, kde se opravdu prodává čerstvá lokální sezónní zelenina přímo od pěstitelů.
Chleba: jako ve všech anglosaských zemích se za standardní „chleba“ považuje pro našince nepoživatelná sladká buchtovitá hmota. V supermarketech najdete i tmavší druhy, ale většinou jsou stejně s přidaným cukrem nebo glukózovým sirupem (Wallmart – tam se opravdu pečivo bez cukru nevyskytuje). Doporučuju navštívit řetězec Trader Joe´s, kde se dá najít i relativně normální chleba a kde mají obecně dost dobrou vegan nabídku – ta teda není nijak koncentrovaná, ale rozložená po obchodě dle příslušnosti (mléko u mlék atd.). V malých „artisan“ pekárnách mívají dobré kváskové chleby, ale jsou obvykle dražší.
Stravování na cestách: pokud se hodláte věnovat turistice, je nezbytné nosit si svačiny s sebou, protože turistika se provozuje v národních nebo státních parcích a tam není kromě přírody opravdu nic. Mně se osvědčily bagely, kulaté housky s dírou uprostřed (původně židovský recept). Jsou poměrně hutné a zasytí. V kombinaci s hummusem a čerstvou zeleninou se na tom dá krásně fungovat.
Ubytování je nejlepší sehnat si ideálně s kuchyní, buď hostel (které jsou tu oproti Evropě na mnohem lepší úrovni) anebo AirBnB. Tak si člověk může zařídit snídaně i večeře v dobré nutriční kvalitě a za rozumnou cenu. Doporučuji přivézt si s sebou lahůdkové droždí, ať ho nemusíte pracně shánět ve specializovaných obchodech.
V Kalifornii se potkává mnoho kultur: mexické a asijské vlivy v kombinaci se skvělou domácí produkcí opravdu stojí za vyzkoušení.

Vegan sport

Pokud se chcete seznámit s místními vegany, doporučuju najít příslušné Facebookové skupiny a třeba budete mít štěstí a bude to tam žít. Anebo se zkuste přihlásit na www.meetup.com a vybrat si lokalitu a činnost, která vás zajímá (např. Silicon Valley Vegan Hiking). Začnou vám chodit pozvánky na různé akce: turistika, deskové hry, večery vaření atd. které pořádá někdo místní jen tak. Mně se podařilo dostat se jen na jednu akci, a sice veganský „hike“ (v našem pojetí spíše procházka) v jednom z mnoha místních rozsáhlých parků. Závěrem byl společný „potluck“ piknik, kde jsme se podělili o to, co kdo přinesl. Kdybych tady žila dlouhodobě, určitě bych chodila častěji. A taky bych si pořídila silniční kolo, protože podmínky jsou tu ideální: kvalitní silnice, ohleduplní řidiči, úžasná příroda a téměř pořád nádherné počasí. A na kole se dá dojet k oceánu…

Leave a Comment