Detoxikace organismu

Co to je detoxikace, jaké orgány se na ní podílí a je možné detoxikaci podpořit?

Nejprve je nutné a nezbytné definovat si pojmy. Už to nám mnohé osvětlí.

Detoxikace (z lat. de-, od a toxicus, jedovatý) je proces odstranění nebo zneškodnění toxické látky.

Toxin (z řeckého toxikon) je jedovatá látka produkovaná živými buňkami nebo organismy. Nebo také látka, která může mít zhoubné účinky na organismus.

Z definice tedy vyplívá, že detoxikace jsou všechny procesy, kterými se zbavujeme látek, které jsou pro organismus škodlivé. Mezi takové tedy počítáme vylučování odpadních látek primárně stolicí, močí, potem, plakem v ústní dutině apod. Za detoxikaci můžeme počítat i zvracení při silné intoxikaci jedy nebo vyšší mírou alkoholu nebo tvorba akné apod.

Orgánů, které se podílejí na detoxikaci je celá řada, ale za hlavní jsou běžně uváděny čtyři orgány – v prvé řadě játra, pak střeva, ledviny a plíce. Celý organismus ale funguje jako komplex a tak například bez CNS a žláz s vnitřní sekrecí, které jemně moderují jednotlivé procesy orgánů, by nemohli pracovat na potřebný výkon. Dalším potřebným a nezbytným orgánem je krev apod. Pokud máme spoléhat na správnou funkci orgánů zodpovědných za detoxikaci organismu, pak potřebujeme mít tyto orgány v kondici.

Vzhledem k tomu, že mnohé procesy probíhající v lidském organismu jsou výsledkem chemických reakcí, je zřejmé, že tělo potřebuje dostatek jednotlivých látek pro jejich správný průběh.

Saturací organismu jednotlivými látkami po určitou dobu můžeme dosáhnout vyšší efektivity jednotlivých reakcí – zjednodušeně tedy, zvedneme potenciál jednotlivých orgánů (podle míry funkčnosti ho zvedneme buď na normativní stav, anebo nad něj).

Tady je vhodně poznamenat, že lidský organismus se ne vždy pustí hned do „boje“ – v případě napadení si nejprve spočítá, zda je schopno vyhrát zda má nebo nemá momentálně dostatek síly (energie, dostatek potřebných látek, nebo neřeší nějaký jiný, třeba vážnější problém), pak se rozhodne, jako strategii zvolí. Někdy jen problém “zapouzdří” a čeká na vhodnější okamžik (takto běžně pracují i lékaři – např. léčba hepatitidy apod.). Z toho též vyplývá, že i vyřešení problémů, které přímo s detoxikací nesouvisí, může dát prostor pro spuštění detoxikace.

Závěrem tedy můžeme říct, že pokud děláme činnosti, které zvyšují účinnost orgánů zodpovědných za detoxikaci, pak detoxikujeme a tyto činnosti můžeme označit za podporující detoxikaci. Mezi tyto činnosti samozřejmě patří příjem vhodné stravy – takových potravin, které obsahují živiny, které zvyšují potenciál výše zmíněných orgánů, jako jsou játra, střeva, ledviny, plíce a dalších, pak takové potraviny můžeme označit za podporující detoxikaci, resp. onu změnu jídelníčku jako detoxikační dietu.

Otázka poslední – jaké živiny a potažmo jaké potraviny potřebují jednotlivé orgány?

Játra – vitamíny B jsou nezbytné pro správné fungování jater. Vitamín C chrání játra před infekčními chorobami. Sylimarin, hlavní aktivní složka v ostropestřci, je jednou z nejvíce účinných látek na podporu funkce jater. Sylimarin zvyšuje produkci glutathionu v játrech o 30%, což zvyšuje výrazně detoxikační kapacitu jater. Sylimarin také stimuluje syntézu bílkovin v játrech, což podporuje růst zdravých jaterních buněk. Dále pak selen, niacin, lecitin a další.

Ledviny – především vitamíny B, C, D, E, K, kys. listová a další. Např. bobuloviny – jahody, brusinky, borůvky a další podobné ovoce jsou také výtečné pro ledviny – mají vysoký obsah vitaminu C, kyseliny listové a manganu. Jsou zároveň silnými antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi, které vyživují a ochraňují zdraví ledvin.

Tlusté střevo – samozřejmě potřebuje vlákninu a pak vitamín C. Ale i další jako celulózu, která napomáhá vstřebávání živin nebo probiotika, která optimalizují funkci střev. Zde se zdá, že jedna z nejlepších potravin je kysané zelí (ale opravdové, ne z obchoďáku) a šťáva z něj.

Plíce – vyžadují dostatek vitamínů C, E a v mnoha případech nenasycené mastné kyseliny omega 3. Proto je opět vhodné ovoce s vysokým podílem vitamínu C a oříšky a semínka, jako je např. len.

Všechny tyto orgány jsou provázané navzájem a jsou provázané i s dalšími orgány. Například problém plícemi se může vyřešit už při uzdravení tlustého střeva.

Téměř poslední závěrem tedy je – cílenou konzumací správných potravin a vynechání nesprávných potravin můžete:

  1. snížit stres organismu a dát mu tak dostatek prostoru, aby se zbavil nežádoucích látek (toxinů) a očistil se,
  2. zvýšit potenciál a funkčnost některých orgánů, tak abyste se opět zbavili nežádoucích látek a podpořili tak přirozenou schopnost organismu regenerace a detoxikace.

Celý komentář/článek je jen hrubým vysvětlením, co se pod pojmem detoxikace běžně myslí. Záměrně nezabíhám do podrobností, ať už proto, že tomu sám plně nerozumím, anebo také prostě proto, že šetřím čtenáře. Zároveň ne všude používám správné pojmy, resp. mnohdy narážíme na nejasnou terminologii – ale význam by to měnit nemělo.

A úplně poslední závěr tedy je –pití zeleninových, ovocných či jiných šťáv vám může pomoci detoxikovat organismus. Je ovšem třeba nad vším přemýšlet a hledat informace, zda skutečně ona forma detoxikační kůry je žádoucí a nemá vedlejší účinky. A dle mé zkušenosti platí, že v případě, že se budete stravovat správně dlouhodobě, tak očistné kůry nebudete potřebovat vůbec, anebo jen výjimečně, váš organismus totiž bude živinami saturovaný „preventivně“. Stejně tak platí staré moudro, že „v jednoduchosti je krása“, a tak zbytečně neutrácejte velké peníze za zaručené detoxikační kůry, protože mnohdy stačí zvýšit podíl jablek nebo řepy k tomu abyste dosáhli kýženého cíle a zdraví.

zdroje: wikipedie, wikiskripta

autor: David Vencl, www.davidvencl.cz

Leave a Comment