VEGAN STRENGTH BATTLE @flufffest

Fluff fest je malý (pro cca 4000 lidí) žánrový festival zaměřený na tvrdou muziku, na kterém je pro nás zajímavé zejména to, že je celý kompletně veganský. Stejně jako loni jsme zde i letos měli s Vegan sport clubem krátkou prezentaci, doplněnou o první mezinárodní Vegan strength battle!

Prvně jsme ale začali s akro jógou. Vegan sport club ani zdaleka nejsou jen činky a zrovna „jemná“ (ale pořádně náročná) akro jóga je dobrý protipól „drsnému“ zvedání činek. Naši trenéři Luboš a Terez předvedli ukázkovou sestavu, kterou Luboš přímo při ukázce zvládal ještě i komentovat, když si jednou rukou držel u pusy mikrofon.

Pak už přišlo na řadu rozcvičení a Vegan strenth battle. Naše mezinárodní soutěž spočívala v jedné minutě mrtvých tahů. Cílem bylo zvednout co nejvíc celkové váhy (váha na čince násobená počtem opakování) v poměru ke své vlastní váze. Výsledky jsme pro zajištění co nejrovnějších podmínek přepočítávali uznávaným reshelovým koeficientem.

Bitvy se zúčastnilo přes deset závodníků a jedna závodnice ze čtyř zemí (ČR, Rusko, Německo, Rakousko) a fanděním ji povzbuzovalo něco přes dvě stovky diváků. Jakkoliv daleko více než o vítězství šlo o to prakticky ukázat, že vegané jsou schopni špičkových sportovních výkonů, musíme neskromně poznamenat, že na prvních dvou příčkách skončili členové Vegan sport clubu, třetí místo bral ruský reprezentant Dima z Petrohradu.

Budeme se těšit zase příště!

Leave a Comment