Vegan Sport Club na poslední Veggie Parade!

Druhou červnovou sobotu projde centrem Prahy tisícovka odpůrců využívání zvířat. Karnevalově pojatý průvod Veggie Parade se v Praze bude konat již podesáté.

Průvod zamíří ve 14:30 z Václavského náměstí ulicí a skončí ve smíchovské Eternii. Tam se návštěvníci mohou těšit na stánky s občerstvením, sportovní exhibici, dobročinnou sbírku na zvířecí azyl a hudební vystoupení rapera Presenta nebo producenta a DJe MikkiMa.

„Trasu jsme se vždy snažili koncipovat tak, aby co nejméně blokovala provoz ve městě, zejména hromadnou dopravu omezíme jen na pár minut,“ slibuje mluvčí iniciativy Veggie Parade Tereza Vandrovcová. Organizátoři letos očekávají účast více než tisíce fanoušků rostlinného stravování z celé republiky. Jubilejní desátý ročník ovšem bude zároveň posledním.

„Snažit se informovat veřejnost o tom, že existuje nějaké veganství nebo že existuje nějaký problém ohledně zacházení s hospodářskými zvířaty, už je v dnešní době podobné vyrážení otevřené brány,“ vysvětluje rozhodnutí pořadatelů Vandrovcová.

„Rozhodně to však neznamená, že je vyhráno,“ zdůrazňuje Vandrovcová, protože zvýšit povědomí o etickém problému a o jeho řešení v podobě jiného způsobu života je prý jen prvním z mnoha kroků. Proto se od příštího roku pořadatelé chtějí věnovat průvodům s apelem na osvobození zvířat a to s mezinárodní podporou. „Od příštího roku budeme v Praze pořádat místní verzi pochodu za práva zvířat Animal Rights March, který se koná v jednom dni v desítkách světových měst a účastní se ho čím dál více lidí,“ dodala Vandrovcová.

Vstup do Eternie je zdarma a členové Vegan Sport Club na vás budou čekat! A na jaký program se můžete těšit? Náš člen Pavel Houdek bude mít od 17.00 hodin přednášku na téma Veganství prakticky a o hodinu později vás čeká půlhodinová sportovní exhibice.

VSC věnoval také skvělé ceny do tomboly, jejíž výtěžek připadne azylu Život bez krutosti na statku, který má možnost odběru laboratorních a masných králíků a potřebuje pro ně vybudovat výběh. Vyhrát můžete osobní trénink s Láďou Paragonem Petrželkou nebo mini kurz Moderní sebeobrany pod vedením naší členky Jasmíny Houdek.

V Eternii budeme mít stánek, kde vám dáme všechny informace a zodpovíme vaše dotazy ohledně možnosti tréninků a možné spolupráce. V neposlední řadě si u nás také můžete koupit trička a slušivé topy!

Leave a Comment