Dominiky, to jsou silačky!

Na světě samozřejmě existuje plno krásných jmen a jejich nositelek, to všichni dobře víme. My bychom Vám ale dnes chtěli představit tři členky Vegan Sport Clubu se jménem Dominika a dokázat Vám, že ženy s tímto jménem mají prostě sílu. Trochu jsme je vyzpovídaly a jejich příběhy ohledně sportu a veganství se můžete dočíst níže. Tak pojďme na to!

dominika1

Naše první zástupkyně tohoto jména se sportu věnuje již 10 let. Začínala doma s lehkými posilovacími cviky a skupinovými aerobními tréninky. Postupně přešla na cvičení ve fitku a kde je teď? Už rok trénuje na silový trojboj! Dokonce na Mistrovství Slovenska v silovém trojboji Raw skončila druhá.

Trénuje 4x týdně v posilovně a k tomu si ještě chodí zabruslit. Kromě jednoruček nebo doplňků stravy jí v posilovně nejvíce pomáhá hudba, která jí zároveň slouží jako motivace k lepším výkonům. A jakou disciplínu má nejradši? Mrtvé tahy.

Vegankou se stala minulý rok v listopadu, a to právě když začínala její první příprava. Už jí přestaly bavit mléčné výrobky z velkých supermarketů. Zastává ten názor, že veganství je jen naše odpověď na extrémní chov a zneužívání zvířat v dnešní době.

Když začínala s trojbojem, bylo jí řečeno, že na veganské stravě není možné jít na nějakou soutěž, dokonce ani na trojboj. Naštěstí se nedala a šla do toho po hlavě! V tomto směru se jí daří bořit bariéry stejně jako ostatním veganům, kteří patří mezi nejúspěšnější sportovce. Každému je teď určitě jasné, proč její přezdívka zní „Veg warrior“. Jen tak dál!

dominika2

Naše další členka se dříve věnovala bojovému umění, konkrétně taekwon-do, karate a jiu-jitsu. Při bakalářském studiu chodila cvičit jen občas. To se změnilo při navazujícímu magisterském studiu, kdy si oblíbila kruhový trénink, který momentálně střídá ještě s tréninkem silovým.

Trénuje 6x týdně a využívá všemožné pomůcky, které jsou k dispozici v posilovně. Jedná se třeba o gumové expandéry, gymbally, kettlebelly, činky, nebo osy. Plno cviků vykonává i jen s pomocí vlastní váhy.

Pro Dominiku znamená sport hlavně relax. Další výhodu vidí například v tom, že při skupinových trénincích pozná mnoho lidí se stejnými zájmy. Především ji ale baví sledovat svůj vlastní progress.

Při sportu zaznamenala čistě pozitivní vliv ze strany veganství. Považuje se za jednu z nejsilnějších dívek, co chodí trénovat do posilovny, kterou navštěvuje. Kromě veganství má určitě velkou zásluhu i její tvrdá práce, kterou vykonává. Každopádně je šťastná, že nemusí přijít o život žádný jiný tvor na úkor toho, aby ona byla silná. Podle Dominiky nemůže skutečná síla vzejít z ubližování slabších a bezbranných. Za to má od nás stoprocentně palec nahoru!

dominka3

Třetí a poslední členka Vegan Sport Clubu a nositelka jména Dominika závodí v kategorii bodyfitness, kterému se momentálně věnuje již přes tři roky.

Trénuje zpravidla 5-6x týdně. V období soutěžní přípravy jsou její tréninky i dvoufázové. Stejně jako obě její předchůdkyně využívá všemožné pomůcky z klasicky vybavené posilovny.

Fitness začala dělat v podstatě náhodou. Ze začátku vůbec nevěděla, jak velkou součástí jejího života se následně stane. Říká o sobě, že se díky fitness naučila trpělivosti, disciplíně a odhodlání jít za svým cílem bez ohledu na jakékoliv překážky.

Veganství pro bylo vždy spíše etickou volbou. Minimalizovat utrpení páchané na zvířatech pro ni bylo v jejích začátcích primárním cílem. Zdravotní benefity se začaly objevovat až v průběhu. Rostlinná strava pomáhá Dominice zvládat velké fyzické vytížení, urychluje regeneraci a pomáhá při budování svalů.

Věříme, že jste se dozvěděli pozoruhodné příběhy a že jsme Vás přesvědčily, že Dominiky… to jsou prostě silačky!

 

 

 

Leave a Comment